piątek, 15 listopada 2013

Schematyczny plan gdyńskiego portu

W najbliższym czasie w porcie gdyńskim przewiduje się znaczące zmiany. Planuje się budowę nabrzeża Bułgarskiego, które będzie zlokalizowane za basenem numer VIII w rejonie nabrzeża Helskiego. Planowane są też zmiany w eksploatacji nabrzeża Polskiego. Te dwie zmiany spowodują daleko idące przekształcenie dotychczasowego obrazu całego portu. Zanim to jednak nastąpi minie trochę czasu, a ja chciałbym przedstawić Czytelnikom mojego bloga stan obecny portu gdyńskiego pokazany na schematycznym planie, Co prawda pojawił się on już na blogu tutaj, ale myślę, że umieszczenie go w osobnym poście ułatwi moim Czytelnikom orientację w tematyce portowej do której zapewne nie raz jeszcze będziemy powracać. 


4 komentarze:

 1. Dygresja:
  http://www.port.gdynia.pl/pl/aktualnosci/507-nowy-terminal-promowy-w-gdyskim-porcie

  OdpowiedzUsuń
 2. Niegdyś widziałem mapę, na której były zaznaczone planowane "w przyszłości" baseny barkowe. Wejście do nich miało znajdować się w okolicy Bazy promowej pod Estakadą Kwiatkowskiego, a samo ich umiejscowienie na terenie dawnych ogródków działkowych wzdłuż ul. Janka Wiśniewskiego. Czy to planowali rzeczywiście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wiem tego. Jednak jak się dowiem czegoś na ten temat to dam znać.
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Rozmawiałem ze znajomym - byłym pracownikiwem Urzędu Morskiego w Gdyni. Potwierdził moje informacje i zaproponował udanie się do UM Gdynia, który na pewno będzie posiadał informacje na ten temat. Dowiedziałem się tylko, że Basen Barkowy był planowany jeszcze przed wytyczeniem Estakady Kwiatkowskiego.

  OdpowiedzUsuń